ترجمه تخصصی فیزیک در گرایش های مختلف

ترجمه مقالات تخصصی فیزیک توسط مترجمین تخصصی ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات فیزیک برای نشریات ISI ترجمه کتب تخصصی رشته فیزیک

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

ترجمه تخصصی فیزیک به عنوان یکی از خدمات ما در ترجمه تخصصی ایرانیان پس از یک سال از فعالیت شکل گرفت. هم اکنون ترجمه تخصصی ایرانیان با تشکیل تیمی از مترجمین تخصصی اقدام به ترجمه تخصصی متون در گرایش های مختلف فیزیک به صورت تخصصی و خاص نموده است. فیزیک به عنوان یکی از رشته های علوم پایه در دانشگاه های کشور قدمت بالایی داشته و هم اکنون دانشجویان زیادی در دانشگاه های دولتی، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور در مقاطع مختلف اقدام به تحصیل می نمایند. به طور کلی فیزیک علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. علم فیزیک را معمولا در ادبیات علمی، علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. ماده در این تعریف می تواند هر اندازه و جرم و وزنی داشته باشد به عبارتی این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی بسیار کوچک که توسط میکروسکوپ های الکترونیکی قابلی مشاهده اند تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی در فاصله چندین سال نوری از زمین باشد.  انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی، جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی و... مفاهیم اصلی در فیزیک هستند ولی اگر بخواهیم واقع بین باشیم هدف اصلی علم فیزیک بررسی و تحلیل طبیعت است و همواره فیزیک و فیزیک شناس در پی آن است که رفتار طبیعت را در شرایط مختلف بشناسد و بتواند پیش بینی کند.
یکی از دلایلی که موجب شده ترجمه تخصصی فیزیک کمی با دشواری روبرو شود، بحث گستردگی شاخه ها و گرایش ها و زمینه های تخصصی این علم است. برای اثبات گستردگی زمینه های تخصصی در فیزیک همین مورد شاید کافی باشد که بدانیم گستره علم فیزیک از سیاهچاله، تابش زمینه کیهانی، ریسمان کیهانی، کیهان، انرژی تاریک، ماده تاریک و.... در گرایش اخترفیزیک تا ذرات بنیادی، فیزیک بنیادی، اسپین، ضدماده، نوسان نوترینو، مکانیسم الاکلنگی، پوسته، ریسمان، گرانش کوانتمی و... در فیزیک ذرات را در بر می گیرد.

 با این شرایط شاید گزاف نباشد که بگوییم فیزیک با این که فقط یک نام است ولی گستره این علم کل جهان را در بر می گیرد.   برخی از موسسات ترجمه که در ایران در زمینه ترجمه متون و مقالات تخصصی فعالیت دارند، اقدام به ترجمه متون تخصصی فیزیک توسط برخی از مترجمین عمومی می نمایند. شاید بیان جملات توسط یک مترجم عمومی نسبت به یک مترجم تخصصی روان تر باشد و همین مسئله علت این انتخاب باشد. ولی از این واقعیت نمی توان صرف نظر کرد که درک لغات و اصلاحات در ترجمه تخصصی فیزیک نیاز به حداقل آشنایی با کلیات این علم دارد. شاید نتوان تضمین نمود که در یک زمینه خیلی خاص مثل اَبَرْتقارن، مترجمی پیدا نمود که تحصیلات ارشد و دکتری داشته باشد، ولی باید این مطلب را پذیرفت که این گونه مباحث برای مترجمین غیر تخصصی هم ممکن نبوده و نتیجه آن ترجمه ای تحت اللفظی است. ترجمه تخصصی فیزیک زمانی حساس تر می شود که هدف آن ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات جه چاپ در نشریات معتبر بین المللی باشد. هرچند نباید از اهمیت ترجمه متن و مقالات انگلیسی به فارسی در فیزیک غافل شد ولی به طور کلی ترجمه فارسی به انگلیسی هم نیاز به تسلط بیشتری به زبان انگلیسی دارد و هم آنکه مترجم تخصصی بایستی با لغت و اصطلاحات تخصصی رایج در سطح بین المللی آشنا باشد. 

ترجمه تخصصی ایرانیان به عنوان یکی از سایت های ترجمه در کشور توانسته است در مدت فعالیت خود، جایگاه مناسبی در جامعه علمی پیدا نماید به طوری که هم اکنون نام موسسه یکی کلید واژه های پرتکرار در موتورهای جست و جو است. یکی از دلایل موفقیت ترجمه تخصصی ایرانیان در ترجمه متون تخصصی، وجود تیم ارزیابی برای بررسی کیفیت کلیه ترجمه ای انجام شده توسط مترجمین است. در ترجمه تخصصی ایرانیان کلیه مترجمین موظف به ارائه ترجمه در چند قسمت هستند و هر قسمت از فایل ترجمه شده توسط ارزیابان بررسی شده و در صورت تایید برای مشتری ارسال می شود و مشتری در حین انجام کار، می توانند قسمت هایی از متن را که ترجمه شده دریافت نمایند. برای ترجمه ممتون تخصصی فیزیک می توانید از قسمت زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا توسط مترجمین تخصصی رشته شما ترجمه شود.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی فیزیک

ترجمه تخصصی ایرانیان

استفاده از مترجم تخصصی:

برای ترجمه متون شما از یک مترجم تخصصی استفاده می شود؛ یعنی فردی که در رشته فیزیک تحصیل کرده است.

اعطا حق انتخاب به مترجمین:

در ترجمه تخصصی ایرانیان هیچ اجباری مبنی بر پذیرش یک سفارش از سوی مترجم وجود ندارد؛مترجم سفارش را مشاهده می کند و در صورتی که در آن زمینه دارای تخصص باشد آن را می پذیرد.

ارزیابی تخصصی سفارش ها:

کلیه سفارش ها توسط تیم ارزیابی و کنترل کیفی بررسی می شود و در صورتی کار برای مشتری ارسال می شود که نمره قابل قبول در ارزیابی کسب نماید.

تحویل به موقع سفارش:

قبل از پرداخت هزینه زمان تحویل سفارش به صورت دقیق به اطلاع مشتری می رسد و پس از پرداخت، دقیقا کار در همان زمان مشخص برای مشتری ارسال می گردد.

ضمانت کیفی سفارشات:

در ترجمه تخصصی ایرانیان سفارش به صورت تدریجی برای مشتری ارسال می شود و در حین ترجمه می توانند با مترجم و ارزیاب پروژه در ارتباط باشند. علاوه بر آن حتی تا 20 روز پس از تحویل ترجمه می توانند درخواست اصلاح داشته باشند و اگر سطح کیفی ترجمه کمتر از حد قابل قبول باشد و مترجم قادر به اصلاح ترجمه نباشد، کار بدون دریافت هزینه توسط مترجم دیگری ترجمه شود.

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.