ترجمه تخصصی مقاله و کتاب توسط مترجمین تخصصی

ترجمه متون و مقالات تخصصی ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی برای مقالات ISI ترجمه کتب تخصصی در رشته های مختلف

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

ترجمه تخصصی اصطلاحی است که به ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف توسط مترجم تخصصی و افراد متخصص اطلاق می شود. شاید چندین سال قبل زمانی که سخن از ترجمه و مترجم می آمد اولین چیزی که به ذهن خطور میکرد فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی در گرایش ترجمه بودند اما امروزه این قضیه بسیار تغییر کرده است. امروزه با افزایش گستره دانش بشری ترجمه تخصصی متون علمی که در رشته های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند بسیار متفاوت بوده و به دلیل داشتن اصطلاحات و واژگان تخصصی معمولا به سختی توسط مترجمین عمومی قابل درک هستند و بایستی توسط مترجمین تخصصی ترجمه شوند.
یک واقعیت مهم در ترجمه متون، انتخاب کلمات جایگزین و مناسب است که هر مترجمی در ترجمه متون عمومی و تخصصی با آن سروکار دارد؛ اما این مسئله در معادل یابی یک اصطلاح یا لغت در ترجمه متون تخصصی اهمیت بیشتری پیدا می کند. در ترجمه متون تخصصی در زمینه های مختلف باید به معادل یابی کلمات دقت نمود و در نظر داشت که کلمات تخصصی در رشته های مختلف با مفاهیم و معانی مختلفی به کار می روند که این معنا می تواند با معنی عمومی کلمه کاملا بی ارتباط باشد. شاید این مسئله کمی گنگ به نظر بیاید ولی زمانی که شما یک متن تخصصی را مطالعه می کنید بایستی مفهوم کلمات و اصطلاحات تخصصی به کار رفته در متن را در حوزه متناسب با متن معادل یابی نمایید و یک عبارت یکسان در دو رشته مختلف می تواند مفاهیم مختلف داشته باشد!

برای ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف نیاز است تا مترجم به تمام زمینه تخصصی متن احاطه داشته باشد. علت این مسئله این است که فردی که جهت ترجمه متون تخصصی انتخاب می شود بایستی مفهوم یک متن را کامل درک نماید تا بتواند این مفاهیم را منتقل کند. بدون شک انتقال مفاهیم در ترجمه متن تخصصی بایستی با دقت و بدون کاستن از جزییات انجام گیرد تا بتوان آن را یک ترجمه موفق نامید. منظور از ترجمه تخصصی سازوکاری است که در آن از یک مترجم تخصصی برای ترجمه استفاده می شود؛ این فرآیند مربوط به رشته یا زمینه خاصی از متون علمی نیست و این متون می توانند مقاله، کتاب، بروشور و متون مختلف در زمینه ها و در رشته های مختلف باشند. تنها مسئله مهم استفاده از یک مترجم تخصصی است یعنی مترجمی که چند ویژگی را هم زمان داشته باشد.

  • آشنایی مناسبی با زبان مبدا و مقصد داشته باشد.
  • قدرت درک مفاهیم موجود در متن را داشته باشد.
  • به جزییات موجود در متن مبدا توجه نماید.
  • قدرت نوشتن پیام متن و جزییات ارائه شده به زبان مقصد را داشته باشد.
ترجمه تخصصی

بهترین راه برای درک اهمیت و اجبار استفاده از مترجمین تخصصی بررسی کتب مرجع ترجمه شده در رشته های مختلف دانشگاهی است. بدون شک اگر مترجمین عمومی قابلیت ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف را داشتند ما امروز شاهد این بودیم که کتب تخصصی توسط افرادی ترجمه شوند که در رشته زبان تحصیل کرده اند، اما واقعیت چیز دیگری است: تقریبا تمام مترجمان کتب تخصصی اساتید دانشگاه در رشته مربوطه هستند!

با توجه به فراگیر بودن زبان انگلیسی و این که اکثر مقالات و کتب تخصصی به صورت انگلیسی منتشر می شوند بدیهی است که ترجمه تخصصی متن انگلیسی بیشترین متقاضی را داشته باشد. به طور کلی ترجمه تخصصی متن انگلیسی سه استفاده مهم در مباحث دانشگاهی دارد: ترجمه کتب مرجع انگلیسی، ترجمه تخصصی مقالات معتبر مثل مقالات چاپ شده در نشریات نمایه شده در isi و ترجمه تخصصی استاندارد ها و آیین نامه ها در رشته های مختلف.

ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی به مراتب حساس تر، پر اهمیت تر و نیاز به دانش فنی بالاتری دارد. اکثر ترجمه های فارسی به انگلیسی مربوط به مقالاتی است که برای انتشار به ژورنال های معتبر بین المللی در نظر گرفته شده اند. در ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی ، علاوه بر تخصصی بودن بایستی به نحوه نگارش، رعایت تمام و کمال نکات گرامری و دستوری دقت نمود و متن ترجمه شده مشابه متنی باشد که یک انگلیسی زبان نوشته است؛ که این خود نیازمند تسلط بالایی بر زبان انگلیسی و سابقه ترجمه مقالات تخصصی است.

ترجمه تخصصی مهم ترین ماموریت مجموعه ترجمه تخصصی ایرانیان است که با تکیه بر مترجمین تخصصی در رشته های مختلف و با وجود تیم ارزیابی توانسته است رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب نماید و به آن می بالد. لازم به ذکر است برای اطمینان مشتریان محترم از کیفیت ترجمه تخصصی، امکان تضمین ترجمه های انجام شده وجود داشته و در صورتی که هر اشکالی در ترجمه باشد، موسسه موظف به رفع آن است. با توجه به سفارش آنلاین در مجموعه ایرانیان، ترجمه تخصصی متن به سادگی و با چند کلیک انجام میگیرد. شما برای ترجمه تخصصی کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا توسط همکاران ما قیمت گذاری شود:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی


ترجمه تخصصی ایرانیان

ترجمه تخصصی در رشته های مختلف توسط مترجمین تخصصی مختلف:

مترجم تخصصی یعنی فردی که در رشته یکسان با زمینه متن تحصیل کرده باشد؛ امری که در ترجمه تخصصی ایرانیان به خوبی پیاده سازی و مدیریت می شود.

مجموعه ای از مترجمین تخصصی در 86 رشته-گرایش:

با توجه به وسعت رشته های تحت پوشش بایستی مترجمین تخصصی در رشته های مختلف به کار گرفته شوند. هم اکنون ترجمه تخصصی ایرانیان داری مترجمین طبقه بندی شده(در سطوح کیفی مختلف) در 86 رشته دانشگاهی است.

ارزیابی تخصصی کلیه سفارشات قبل از تحویل به مشتری:

مترجم موظف است تا به صورت بخش به بخش ترجمه را ارسال نماید و هر قسمت ابتدا به تایید ارزیاب رسیده و سپس برای مشتری ارسال می شود.

ضمانت کیفی ترجمه ها تا 20 روز پس از تحویل کلی سفارش:

با تمام دقتی که تیم ارزیابی در بررسی و کنترل کیفی سفارش ها دارند، اگر سفارشی سطح کیفی مورد نظر را برآورد نکند، سفارش برای اصلاح به مترجم ارجاع می شود. تضمین کیفی به صورتی است که حتی اگر کار تمام شده باشد و ترجمه متناسب با سطح کیفی تشخیص داده نشود، بدون دریافت هزینه کار برای ترجمه مجدد به مترجم دیگری ارجاع داده می شود.

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.