ترجمه تخصصی متون و مقالات مهندسی کشاورزی

ترجمه تلفیقی است از دانش و مهارت نوشتار، حال اگر متن تخصصی باشد نیاز به دانش فنی در حوزه مورد نظر نیز دارد.

ترجمه تخصصی کشاوزی اصطلاحی است که به معنی استفاده از یک مترجم تخصصی برای ترجمه مقالات و متون تخصصی این رشته است. بهترین فرد برای ترجمه مقاله، کتاب و به طور کلی کلیه متون تخصصی این رشته، یک فارغ التحصیل یا دانشجوی تحصیلات تکمیلی مهندسی کشاورزی است. علت این مسئله هم روشن است؛ امروزه سطح تحقیقات و پژوهش های انجام شده در بسیاری از رشته های دانشگاهی به حدی پیشرفت کرده و کاملا تخصصی شده اند که درک آن برای سایر فرد بسیار سخت خواهد بود. امروزه مقالات به دنبال توسعه مرزهای علم هستند و به تحقیقاتی بسیار تخصصی در یک زمینه می پردازند. حال در نظر داشته باشید که اولین گام در ترجمه یک متن تخصصی درک مفاهیم اصلی متن و گام دوم درک دقیق جزییات ارائه شده است. مترجم عمومی و غیرتخصصی نمی تواند مفهیم و جزییات متون تخصصی را درک نماید و نمی توان از ایشان انتظار یک ترجمه دقیق و با کیفیت را داشت. از طرفی حتی مترجمین تخصصی کشاورزی، قابلیت ترجمه در تمامی زمینه های این رشته را ندارند زیرا مهندسی کشاورزی در دانشگاه های ایران، با گرایش های مختلفی تدریس می شود و تقریبا گرایش های کشاورزی در مقاطع ارشد و دکتری به بررسی مسائل مختلفی با یکدیگر می پردازند و مترجم باید به تمام زمینه های این رشته، تسلط نسبی داشته باشد که همین مسئله می تواند در ترجمه مقالات  تخصصی کشاورزی، یکی از مواردی چالشی باشد. 

هرچند در مجموعه خدمات ترجمه مرتبط با مهندسی کشاورزی، بیشترین حجم سفارشات ترجمه تخصصی این رشته، مربوط به ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی مهندسی کشاورزی است و سفارشات ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات کشاورزی درصد بسیار کمتری را شامل می شود، اما به مراتب نیاز به مهارت بیشتری دارد. معممولا ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات کشاورزی  برای انتشار در ژورنال ها و مجلات معتبر مورد استفاده قرار می گیرند که همین مسئله موجب حساسیت بالا در کیفیت ترجمه خواهد شد. برای ترجمه فارسی به انگلیسی بایستی علاوه بر انتخاب صحیح اصطاحات و واژگان تخصصی، متن از نظر نگارشی و ادبی نیز بدون اشکال و در سطح قابل قبولی باشد. این مسئله موجب می شود مترجمی برای اینکار استفاده شود که تا کنون سابقه ترجمه متون تخصصی مختلف در مهندسی کشاورزی و بلاخص ترجمه مقاله را داشته باشد.

ترجمه تخصصی ایرانیان که به عنوان سایت ترجمه مقالات کشاورزی فعالیت دارد تا کنون توانسته است، تعداد زیادی از پروژه های ترجمه تخصصی این رشته را با رضایتمندی بالای مشتریان به انجام برساند. در صورتی که شما دانشجو یا پژوهشگر مهندسی کشاورزی هستید و نیاز به ترجمه تخصصی مهندسی کشاورزی دارید می توانید سفارش خود را در ترجمه تخصصی ایرانیان ثبت نمایید. لازم به ذکر است کلیه خدمات ترجمه تخصصی در مجموعه ترجمه تخصصی ایرانیان توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی مسلط بر زبان های خارجی با کمترین هزینه و با کیفیتی کاملا تضمینی انجام میگیرد.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی کشاورزی