ترجمه تخصصی مقالات و کتب مهندسی مکانیک

ترجمه متون،مقالات و استاندارد های تخصصی مهندسی مکانیک به فارسی ترجمه مقالات فارسی مهندسی مکانیک جهت انتشار در نشریات بین المللی ترجمه کتب تخصصی مکانیک با شرایط ویژه

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

ترجمه تخصصی مکانیک اصطلاحی است که برای ترجمه متون تخصصی و مقالات توسط مترجم تخصصی مکانیک استفاده می شود. منظور از متون تخصصی، کلیه نوشته هایی است که در باره یکی از موارد مطروحه در علم مکانیک توضیح می دهد و متون تخصصی مهندسی مکانیک به طور کلی شامل مقالات معتبر انگلیسی مانند مقالات آس ای آس،استاندارد های بین المللی، کتب مرجع و پایان نامه ها و دفاعیه های دانشگاه های معتبر هستند. تقریبا تمامی مقالات و کتب تخصصی مکانیک به زبان انگلیسی منتشر شده و برخی از کتبی که به صورت متداول در دانشگاه های کشور تدریس می شوند، به فارسی ترجمه شده اند. علاوه بر این موسسات معتبری مانند ANSI یا ASME کلیه استاندارد های خود را به زبان انگلیسی منتشر میکنند. معمولا استاندارد هایی که زیاد در کشور مورد استفاده قرار گرفته اند تا کنون ترجمه شده ولی برای سایر استاندارد ها نیاز به ترجمه آن ها است. برای ترجمه تمامی این موارد بایستی از یک مترجم تخصصی مکانیک استفاده نمود؛ اما چه فردی برای ترجمه متون تخصصی مکانیک مناسب تر است؟
برای پاسخ به این سوال شاید بهتر باشد یک متن فارسی از متون تخصصی مکانیک از جمله کتب یا متون تخصصی در یکی از گرایش های مکانیک مثل مقالات تخصصی مکانیک سیالات را به فردی که آشنایی با مکانیک ندارد بدهیم تا مطالعه کند. به نظر شما این فرد چه مقدار از این متون را که به زبان مادری فرد نوشته شده متوجه می شود؟ طبیعی است که نمی توان از یک غیرمتخصص انتطار داشته باشیم که مفهوم متون تخصصی را درک نماید. برای این موارد باید از یک مترجم تخصصی استفاده نمود.

مترجم تخصصی در ترجمه مقالات مهندسی مکانیک یعنی فردی با شرایط زیر:

  1. مسلط به زبان انگلیسی باشد:مترجمی می تواند به عنوان یک مترجم حرفه ای ایفای نقش کند که مسلط بر واژگان و اصطلاحات زبان انگلیسی باشد. برای ترجمه خوب آشنایی با زبان انگلیسی کفایت نمیکند. تسلط بر زبان انگلیسی شرط لازم برای ترجمه است. بسیارند افرادی که خود را مترجم می دانند ولی ترجمه به واسطه دیکشنری تخصصی و موتورهای جست و جو هیچگاه نمیتواند موفق باشد.
  2. باید مترجم مهندس مکانیک باشد؟ بله مترجم بایستی مهندس مکانیک باشد. برای روشن شدن این موضوع اجازه دهید این پرسش را از شما بپرسیم که اگر یک متن فارسی از رشته ای غیر از رشته شما، مثلا رشته حقوق یا فلسفه در اختیار شما قرار گیرد چه میزان از آن را درک خواهید نمود؟ بدون شک هیچ کس نمی تواند ادعا نماید که تمام مفاهیم موجود در متن را درک خواهد نمود زیرا برخی اصطلاحات وجود دارند که برای افراد غیرمتخصص نا آشنا و حتی بیگانه اند. حال اگراین متن به زبان انگلیسی نوشته شده باشد چطور؟ بنابراین روشن است که اگر شما یک مقاله تخصصی در مهندسی مکانیک داشته باشید بایستی مترجمی را انتخاب کنید که به لغات و اصطلاحات تخصصی مکانیک آشنا باشد و به همین دلیل نمی توان از یک مترجم عمومی (فردی که در دانشگاه تحصیلات در زبان انگلیسی دارد و خارج از محیط آکادمیک زبان انگلیسی را فرا گرفته است) برای ترجمه متون تخصصی و بلاخص مقالات تخصصی مهندسی مکانیک استفاده نمود.
  3. مترجم مقالات تخصصی مکانیک باید مجرب باشد. تجربه در ترجمه متون تخصصی بسیار مهم است زیرا با افزایش تعداد کارهایی که یک مترجم به انجام رسانده است، میزان موفقیت ایشان در ترجمه متون تخصصی به صورت چشمگیری رشد می کند.باید قبول کرد ترجمه علاوه بر مهارت یک هنر است. مترجم باید بتواند با بیان صحیحی از کلمات و عبارات تخصصی متون شما را به بهترین و روانترین شکل ممکن ترجمه کند.

شاید به جرات بتوان گفت که ترجمه متن تخصصی مکانیک انگلیسی به فارسی از ترجمه فارسی به انگلیسی متون با چالش های کمتری روبرو است. هدف اصلی در ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات مکانیک، انتشار در کنفرانس بین المللی و یا ژورنال های معتبر علمی است. ترجمه مقاله ای در این سطح باید بسیار دقیق و مشابه یک متن نگارش شده توسط یک فرد که زبان مادری وی انگلیسی است باشد. این ترجمه باید فاقد کوچکترین اشکالات گرامری و دستوری باشد که نیازمند تسلط بالای مترجم بر دستور و گرامر زبان انگلیسی است.

ترجمه تخصصی ایرانیان

موسسه ترجمه ایرانیان برای افزایش کیفیت ترجمه سعی نموده تا از مترجمین تخصصی استفاده نماید و بتواند ترجمه ای دقیق و به صورت تضمینی ارائه دهد. در مجموعه ترجمه ایرانیان شما قادر خواهید بود بدون واسطه با مترجم در ارتباط باشید اما این به منزله کاهش مسئولیت موسسه نیست. بر اساس سیستم داخلی در پنل کاربری ترجمه تخصصی ایرانیان، مترجمین موظف به ارسال ترجمه به صورت قسمت به قسمت هستند و هر قسمت به دقت توسط تیم ارزیابی بررسی شده و در صورت تایید برای کاربران ارسال خواهد شد. برای سفارش ترجمه تخصصی مکانیک کافی است از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی مهندسی مکانیک

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.