ترجمه تخصصی متون و مقالات گرایش های مختلف مدیریت

ترجمه تخصصی مدیریت به معنای استفاده از یک مترجم تخصصی برای ترجمه متون و مقالات تخصصی رشته مدیریت است. منظور از مترجم تخصصی فردی است که در همین زمینه تحصیل کرده و به لغات و اصطلاحات تخصصی این رشته آگاهی دارد. بدون شک برای مدیریت که خود شامل رشته-گرایش های مختلفی است نمی توان از یک مترجم استفاده نمود و نمی توان فردی را یافت که به تمام رشته های مجموعه مدیریت آشنا باشد زیرا رشته های حوزه مدیریت اختلاف زیادی با یکدیگر دارند. مثلا فردی که ترجمه تخصصی مدیریت مالی را به خوبی انجام می دهد و در این زمینه یک مترجم تخصصی به حساب می آید در مورد ترجمه متون تخصصی مدیریت دولتی می تواند سر رشته ای نداشته باشد و در این زمینه نتواند ترجمه باکیفیت و خوبی ارائه نماید. بنابراین برای ترجمه متون تخصصی هر گرایش مدیریت باید از یک مترجم تخصصی در همان حوزه استفاده نمود؛ یعنی از فارغ التحصیل مدیریت منابع انسانی برای  ترجمه متون تخصصی مدیریت منابع انسانی و فارغ التحصیل مدیریت استراتژیک برای ترجمه مقالات و کتب تخصصی مرتبط با مدیریت استراتژیک استفاده شود.

در ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات رشته مدیریت استفاده از مترجم عمومی به هیچ عنوان نمی تواند مفید باشد و یک مترجم عمومی هر چند هم حرفه ای باشد نمی تواند در زمینه تخصصی مدیریت مانند یه مترجم متخصص در آن زمینه عمل نماید. چرا که یک عبارت یکسان در رشته های مختلف معانی مختلفی به خود می گیرد که آن معنی خاص در آن رشته برای دانشجویان آن رشته مورد قبول و پذیرفته شده است و به کارگیری معانی دیگر آن سبب کج فهمی خواهد شد؛ مثلا در ترجمه تخصصی مدیریت بازرگانی با کلی اصطلاح تخصصی در این زمینه سروکار داریم که درک آن برای همگان میسر نیست.

در ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات تخصصی مدیریت، با مسئله جدیدی روبرو هستیم و آن سخت گیری ژورنال های مختلف در رعایت دقیق موارد نگارشی در متن است. بیشتر خدمات ترجمه فارسی به انگلیسی در تمامی رشته ها مربوط ترجمه مقاله جهت چاپ در نشریات معتبر بین المللی است. تمامی ژورنال های معتبر در صورتی مقاله شما را می پذیرند که متن بسیار روان و ترجمه مناسبی داشته باشد. در ژورنال های معتبر، فایل قبل از ارسال برای داوری، از نظر ادبی بررسی شده و در صورتی که دارای اشکال باشد در  اولین مرحله با عنوان poor english ریجکت خواهد شد. به عبارتی اگر مقاله شما سطح علمی بالایی داشته باشد ولی از نظر ترجمه جایگاه مناسبی نداشته باشد قبل از داوری توسط سردبیر ژورنال ریجکت خواهد شد.لذا اهمیت ترجمه فارسی به انگلیسی مدیریت کمتر از محتوای مقاله نبوده و بایستی ترجمه مقاله شما بسیار با کیفیت انجام گیرد.

ترجمه تخصصی ایرانیان تمامی گرایشهای رشته مدیریت را پشتیبانی می کند و دارای متخصصانی حرفه ای در آن گرایش برای ترجمه است. پروسه ثبت سفارش در ترجمه ایرانیان بسیار ساده بوده و نیازی به عضویت نیست. کافی است فایل خود را به همراه شماره موبایل خود در سیستم وارد نمایید تا سفارش شما ثبت شود و رمزی برای پیگیری سفارش به شما ارسال شود. برای سفارش ترجمه می توانید از قسمت زیر استفاده نمایید:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی مدیریت
 
ترجمه تخصصی مدیریت صنعتی ترجمه تخصصی مدیریت آموزشی ترجمه متون تخصصی مدیریت ترجمه مقاله مدیریت ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی مدیریت