ترجمه تخصصی فلسفه : ترجمه مقالات و متون تخصصی فلسفه توسط مترجم تخصصی

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

ترجمه تخصصی فلسفه : ترجمه مقالات و متون تخصصی فلسفه توسط مترجم تخصصی

ترجمه تخصصی فلسفه بدون اغراق دشوار ترین زمینه در بین کلیه رشته های دانشگاهی است. فلسفه با تکیه بر شناخت ماهیت و مطالعهٔ مسائلی کلی و اساسی، دربارهٔ موضوعاتی همچون هستی، واقعیت، آگاهی، ارزش، خِرَد، ذهن و زبان دارای سخت ترین و سنگین ترین متون علمی است. معمولا متون علمی در رشته های مختلف به صورت ساده نوشته شده و یکی از اساسی ترین اصول ساده نویسی در متون است؛ لیکن فلسفه با ماهیتی بسیار متفاوت از سایر متون، دارای سنگین ترین مطالب بوده و مفاهیم و موضوعات این علم در قالب جملاتی بیان می شود که درک آن برای همگان ممکن نیست. فلسفه صحبت از هستی و وجود می کند مسائلی که گاه فراتر از تصور انسان های عادی است و درک آن نیاز به عوامل متعدد دارد. شاید برای سایر رشته های علوم انسانی تسلط بر دایره لغات و اصطلاحات یک رشته، شرط کافی برای ترجمه تخصصی باشد ولی در ترجمه تخصصی فلسفه، به طور کلی شرایط متفاوت است. یک مترجم که اقدام به ترجمه متون فلسفی می نماید بایستی شخصا بتواند این متون را درک نماید در حالی که واقعیت این است درک این متون برای بسیاری از افراد عادی نه تنها دشوار بلکه امکان پذیر نیست.

مترجم برای ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی فلسفی با چالش دیگری نیز روبروست: بیان جمله با ادبیات قوی، بدون مشکل گرامری و با حفظ فضای متن. مقالات بسیاری از رشته ها، مانند رشته های مهندسی به ساده ترین شکل ممکن نگارش می شوند یعنی مترجم بایستی بدون ایهام و با جمله ای دقیق به بیان مطلب علمی بپردازد اما در ترجمه مقالات تخصصی فلسفه، باید از دقیق ترین واژه برای معنای یک عبارت استفاده شود که این مسئله خود می تواند بسیار دشوار باشد. با توجه به دشواری های موجود در ترجمه متون فلسفی، بسیاری از موسسات ترجمه از پذیرش ترجمه متون رشته فلسفه سر باز می زنند.ما در ترجمه تخصصی ایرانیان معتقدیم که با برنامه ریزی می توان از پس ترجمه هر متن پیچیده ای فائق آمد به شرط داشتن دو تیم حرفه ای:

  • تیم مترجمین حرفه ای در زمینه ترجمه متون تخصصی فلسفه
  • یک تیم قوی برای ارزیابی متون ترجمه شده

تیم ترجمه تخصصی فلسفه اکثرا دانش آموخته رشته فلسفه با گرایش های مختلف هستند که می توانند ترجمه ای با کیفیت در زمینه های تخصصی فلسفه ارائه دهند. در صورتی که مایل باشید تا ترجمه تخصصی ایرانیان افتخار ترجمه متون و مقالات تخصصی شما در رشته فلسفه را داشته باشد، کافی است با استفاده از قسمت ثبت سفارش فایل خود را برای ما ارسال نمایید تا در کمتر از چند دقیقه توسط موسسه ترجمه تخصصی ایرانیان مورد قیمت گذاری قرار گیرد.

ثبت سفارش ترجمه متون تخصصی فلسفه

 

ترجمه تخصصی فلسفه ترجمه متون فلسفی ترجمه انگلیسی به فارسی متون فلسفی

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.