ترجمه تخصصی مقالات و کتب رشته شیمی

ترجمه تخصصی شیمی ترجمه مقالات تخصصی شیمی در گرایش های مختلف ترجمه فارسی به انگلیسی برای انتشار در نشریات معتبر بین المللی

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

شیمی علم بررسی ساختار و خواص ماده نامیده می شود. برای داشتن یک ترجمه تخصصی در رشته شیمی باید از یک مترجم تخصصی استفاده نمود. متون تخصصی شیمی مانند بسیاری از رشته های دیگر دارای ساختار پیچیده و منحصر به بوده و مملو از اسامی و اصطلاحات تخصصی هستند. ترجمه اصطلاحات پیچیده و تخصصی نیاز به پیش زمینه در همین رشته داشته و باید مترجم آشنایی کافی با زمینه متن داشته باشد. مترجم تخصصی یعنی فردی که در زمینه تخصصی متن صاحبنظر بوده و بتواند کلیات متن را درک نماید.
با این توضیحات مشخص است که یک ترجمه خوب در زمینه شیمی نیاز به مترجم تخصصی شیمی دارد تا بتواند مفاهیم را درک کرده و اصطلاحات تخصصی را به درستی ترجمه نماید.

متاسفانه برخی تصور می کنند با وجود دیکشنری های تخصصی، می توان از مترجمین عمومی برای ترجمه مقالات و متون تخصصی شیمی استفاده نمود اما واقعیت چیز دیگری است. ترجمه تخصصی چیزی فراتر از برگرداندن لغات و اصطلاحات از یک زبان به زبان دیگر است و بایستی مترجم دقیقا محتوای متن را درک کند؛ جزییات را بشناسد و سپس با بیانی تخصصی و دقیق محتوای اصلی و جزییات را ترجمه نماید. بدون شک ترجمه متون تخصصی شیمی مانند هر رشته دیگری نیازمند مهارت، تجربه و آشنایی با زمینه تخصصی متن است. مترجمین غیرتخصصی یا مترجمین عمومی یعنی کسانی که رشته تحصیلی ایشان زبان های خارجی است، برای ترجمه متون معمولی مانند روزنامه، زیرنویس فیلم و ... می توانند بسیار مفید باشند زیرا ترجمه این متون نیاز به دانش خاصی نداشته و تسلط بر زبان های خارجی در این مورد کفایت می کند.

ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی اهمیت دوچندان دارد زیرا علاوه بر تخصصی بودن ترجمه بایستی جملات از نظر گرامری صحیح و بدون اشکال باشند. ترجمه تخصصی ایرانیان که به عنوان سایت ترجمه تخصصی در کشور فعالیت دارد و در زمینه ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف، توانسته است اعتماد بسیاری از محققین را جلب نماید. برای تداوم کیفیت ترجمه از ارزیابان تخصصی استفاده نموده و سعی نموده تا در این راه از تمام توان خود بهره گیرد. ثبت سفارش در ترجمه ایرانیان بسیار ساده بوده  در کمتر از یک دقیقه امکان پذیر است:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی شیمی

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.