ترجمه مقالات و متون تخصصی ریاضی

ترجمه متون تخصصی ریاضی
استفاده از مترجم تخصصی در زیرمجموعه های ریاضی
ترجمه مقالات بین المللی ریاضی برای انتشار در نشریات بین المللی
ترجمه تلفیقی است از دانش و مهارت نوشتار، حال اگر متن تخصصی باشد نیاز به دانش فنی در حوزه مورد نظر نیز دارد.
ترجمه متون تخصصی ریاضی
ریاضیات به عنوان شالوده بسیاری از علوم از جمله کلیه علوم مهندسی شناخته می شود ولی علم ریاضی فراتر از کاربرد ها در شاخه ها و زمینه های گوناگون در حال مطالعه و گسترش است. اگر دایره علم ریاضیات را بخواهیم به موارد خاصی محدود کنیم، نتوانسته ایم ریاضیات را تعریف کنیم. با این حال ریاضیات می توان به دو شاخه اصلی شامل ریاضیات کاربردی و ریاضیات محض تقسیم بندی کرد. ترجمه متون و مقالات و کتب تخصصی ریاضی در هر دو گرایش نیاز به مترجم تخصصی داشته و اگر بخواهیم مقالات یا متون تخصصی ریاضیات را به فارسی ترجمه کنیم، با چالش هایی روبرو خواهیم بود.
برای ترجمه تخصصی ریاضی طبیعتا باید از یک تحصیل کرده در ریاضیات با تحصیلات تقریبا مشابه استفاده نمود. مثلا اگر زمینه تخصصی متن یکی از مطالب پیچیده در ریاضیات مشابه نظریه اعداد باشد نمی توان توسط یک مترجم عمومی ترجمه شود و بایستی توسط فردی با تحصیلات مشابه مورد ترجمه قرار گیرد. برخی از موسسات ترجمه برای ترجمه متون تخصصی ریاضیات شامل از برخی مترجم عمومی استفاده می کنند. شاید برای برخی از متون ساده این مسئله امکان پذیر باشد ولی بدون شک برای متون تخصصی مثل مقالات در زمینه نظریه رمز و کریپتوگرافی نتیجه کار مورد قبول نخواهد بود زیرا مترجم عمومی یا غیرتخصصی اصلا نمی تواند درک درستی از کلیات متن داشته باشد و با این وجود بدیهی است که در انتقال مفاهیم اولیه هم مشکل خواهد داشت، چه برسد به جزییات ارائه شده در برخی از مقالات تخصصی ریاضیات!

به واسطه اهمیت ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی ریاضیات، بدیهی است که میزان دقت در ترجمه فارسی به انگلیسی بسیار بیشتر خواهد بود. برای ترجمه فارسی به انگلیسی مترجم باید بتواند در حد یک نیتیو جملات را بنویسد که این مسئله نیازمند دانش بالا در شناخت گرامر و دستور زبان انگلیسی است. بدیهی است که ژورنال های معتبر و تخصصی ریاضیات کوچکترین اشتباهات نگارشی در ترجمه را نمی پذیرند و می توانند سبب ریجت شدن مقاله شود. 

ترجمه تخصصی ایرانیان به عنوان یکی از موسسات ترجمه تخصصی اقدام به تشکیل گروه های تخصصی جهت ترجمه متون نموده است. ریاضیات و ترجمه متون تخصصی ریاضی نیز به عنوان یکی از رشته های دانشگاهی از این قضیه مستثنی نیست. برای ترجمه متون تخصصی در زمینه ریاضی و یا ترجمه مقالات این رشته می توانید در کمتر از یک دقیقه سفارش خود را در ترجمه تخصصی ایرانیان ثبت نمایید.برای ثبت سفارش کافی است در چند کلیک اقدام فرمایید:

سفارش ترجمه تخصصی ریاضی