ترجمه تخصصی مقاله و متون تخصصی رشته حقوق

ترجمه متون حقوقی ترجمه مقالات تخصصی رشته حقوق ترجمه کتب رشته حقوق

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

 

ترجمه متون حقوقی یکی از مواردی است که نیاز به دقت و رعایت کامل نکات ریز و جزییات در ترجمه است. به همین جهت متون تخصصی رشته حقوق مانند مقالات یا کتب حقوقی باید بسیار دقیق عمل کرده و مترجم تمامی نکات و ضوابط را به درستی درک نماید و با بهترین بیان آن ها را به زبان مقصد ترجمه کند. برای ترجمه متون حقوقی علاوه بر دقت بایستی مترجم تخصص کافی را داشته باشد تا بتواند بهترین و دقیق ترین عبارت برای اصطلاحات تخصصی را پیدا نماید. معمولا مترجمین عمومی و مترجمینی که رشته ای مغایر با مجموعه حقوق و یا فقه و حقوق دارند، نمی توانند در ترجمه متون تخصصی حقوق به عنوان مترجم تخصصی یاد شود و انتظار یک ترجمه دقیق و تخصصی را از ایشان داشت. 
ترجمه‌ای كه از يك متن حقوقی بدون رعايت اصول عمومی ترجمه صورت گرفته باشد، ازلحاظ ادبيات عمومي به آن ايراد وارد است. ليكن اگر در آن ترجمه اصول تخصصي ترجمه متون حقوقي رعايت نشود، ايرادي كه به آن ترجمه وارد می‌شود، كاملاً مرتبط با حیطه ماهوی و تخصصي آن متن است و اين مسئله سبب می‌شود كه مفهوم حقوقي متن، در فرايند ترجمه به مخاطب رسانده نشود. 

حقوق از جمله رشته هایی است که در بسیاری از موارد نیاز به ترجمه متون مختلف حقوقی احساس می شود. اهمیت ترجمه تخصصی حقوق نه تنها در بخش آموزش و پژوهش، بلكه در دادرسی‌ها و تدوين لوايح (به‌خصوص در پرونده‌های بین‌المللی) نيز در موارد متعددی كه به استفاده از متون حقوقی و قانونی خارجی و ترجمه آن نياز است، بيشتر جلوه می‌کند.در قانون‌گذاری نيز با عنايت به ماده 9 قانون مدنی ممكن است به اين اصول نياز شود. ترجمه متون حقوقی، اغلب برای مترجمانی كه فاقد دانش حقوقی‌اند، دشوار است؛ از این رو  از مترجم عمومی نمی‌توان انتظار داشت كه شناختی (هرچند سطحی) در خصوص نظام حقوقی كشور مبدأ متن حقوقی داشته باشد، چه رسد به امور ماهوی حقوق آن كشور. معمولاً چنین مترجمی، حتی از نظام حقوقی و حقوق ماهوی كشور خود، كه كشور زبان مقصد است نیز اطلاعاتی ندارد و همین امر هم ضعف اصلی ترجمه ایشان خواهد بود. بر این اساس، بایستی برای ترجمه متون حقوقی از مترجمان حقوقدان استفاده شود و این حقوقدان مترجم، باید هم به اصول عمومی و هم اصول اختصاصی ترجمه مسلط باشد.

برای ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی حقوق موارد مهم دیگری نیز مطرح است. مقالات معتبر بین المملی مانند مقالات آی اس ای در تمامی رشته ها، بالاترین اعتبار را دارند ولی در مجموعه حقوق و فقه وحقوق جایگاه مقالات علمی پژوهشی نیز بسیار بالا است و به همین دلیل معمولا بیشتر حجم تحقیقات انجام شده در این زمینه، در نشریات فارسی منتشر شده و محققین را از ترجمه مقاله به انگلیسی بی نیاز می نمایند. اما محققینی که به دنبال ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات حقوقی هستند، دارای چالشی در انتخاب مترجم هستند، زیرا مترجم بایستی سه ویژگی زیر را باهم داشته باشد:
  1. مترجم به دایره لغات و واژگان تخصصی این رشته مسلط باشد.
  2. مترجم دقت کافی را در ترجمه داشته باشد و دقیق ترین جزییات متن را به درستی منتقل کند.
  3. مترجم تسلط کافی به گرامر و دستور زبان داشته و متن ترجمه شده در حد یک متن نگارش شده توسط یک نیتیو باشد.

با توجه به چالش های موجود در ترجمه متون تخصصی رشته حقوق بسیاری از افراد اقدام به برون سپاری ترجمه می نمایند. یکی از خدمات ارائه شده در ترجمه تخصصی ایرانیان به عنوان یکی از موسسات ترجمه در کشور، ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف است. خدمات ترجمه تخصصی به صورت تضمینی بوده و در صورتی که ترجمه انجام شده فاقد کیفیت لازم بوده و یا دارای اشکال باشد، مترجم موظف به اصلاح آن است و در صورتی که مترجم توانایی انجام اصلاحات را نداشته باشد، کار از مترجم اخذ شده و به مترجم دیگری واگذار خواهد شد که با توجه به وجود تیم ارزیابی و بررسی کلیه سفارشات قبل از ارسال به مشتری، مشکلی از این قبیل مشاهده نخواهد شد. برای سفارش ترجمه تخصصی حقوق کافی است از قسمت زیر اقدام نموده و فایل خود را ارسال فرمایید:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی حقوق

چرا ترجمه تخصصی ایرانیان؟

ترجمه تخصصی به معنای واقعی:

ترجمه تخصصی به معنای استفاده از مترجم تخصصی است. در ترجمه ایرانیان فردی که در زمینه تخصصی متن تحصیل کرده و مهارت دارد، مسئول ترجمه کار شما خواهد بود.

تضمین کیفیت کلیه ترجمه های ارسالی:

در صورتی که ترجمه شما دارای اشکال باشد و توان مترجم کمتر از سطح کیفی باشد، بدون دریافت هزینه کار برای مترجم دیگری ارسال می شود.

تحویل به موقع و در زمان مشخص:

در ترجمه تخصصی ایرانیان هزینه و زمان در ابتدای کار به اطلاع مشتری می رسد و کار به صورت تدریجی به شما تحویل می شود و در زمان نهایی تمام فایل برای شما ارسال می گردد.

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.