ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی: ترجمه متن، مقاله و کلیه متون تخصصی

ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی ترجمه کتب روانشناختی ترجمه مقالات فارسی برای انتشار در نشریات بین المللی

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

روانشناسی بالینی مشهورترین زمینه در حوزه روانشناسی است که در ایران هنوز جزو رشته های نو به شمار می آید. از آنجا که هدف از این گرایش درک، پیش‌بینی و درمان نابهنجاری یا ناتوانی و آشفتگی‌های شناختی است، لذا در ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی بلاخص ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی در این رشته بایستی به شباهت آن با مجموعه علوم کلینیکال توجه نمود. برخی از مقالات انتشار یافته در این زمینه به  اندازه ای با علم پزشکی تلفیق شده اند که می توان آن ها را در زمره علوم روانپزشکی طبقه بندی نمود. با این شرایط برای ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی بایستی کمی متفاوت تر عمل نمود.
شاید بین گرایش ها در رشته های مختلف به اندازه ای که در روانشناسی اختلاف است، تمایز وجود نداشته باشد. تیم ترجمه تخصصی ایرانیان صرفا از دیدگاه انتخاب مترجم برای ترجمه متون تخصصی به این نتیجه رسیده است که هرچند گرایش روانشناسی عمومی با روانشناسی بالینی در برخی از اصول دارای شباهت هایی است ولی در عمل برای ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی نمی توان از دانشجویان یا فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی استفاده نمود. بر اساس آمار استفاده از مترجمین تخصصی در حوزه روانپزشکی در ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی نتایج مناسبی را به همراه داشته است. برخی از موسسات ترجمه برای ترجمه متون و مقالات تخصصی از مترجمین عمومی استفاده می نمایند که این مسئله نمی تواند نتیجه ای رضایت بخش به همراه داشته باشد. مترجمین عمومی با هر میزان تسلط به ترجمه فارسی به انگلیسی نمی توانند معادل درست برخی از کلمات تخصصی این رشته را پیدا نمایند. معادل یابی کلمات تخصصی چیزی بسیار فراتر از استفاده از دیکشنری و مواردی از این قبیل است.

مترجم در صورتی می تواند اقدام به ترجمه تخصصی متون روانشناسی بالینی کند که اولا مفاهیم متن اصلی را درک کرده و در ثانی بتواند معادل یابی درستی از این موارد در زبان مقصد داشته باشد. اگر فرض کنیم یک مترجم عمومی را برای ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی انتخاب کنیم، باید ایشان در ابتدا متن را کامل  درک کرده و سپس اقدام به ترجمه نماید حال آنکه درک متون تخصصی از جمله مقالاتی که در روانشناسی بالینی چاپ می شوند برای افراد غیرمرتبط کار آسانی نخواهد بود.

ترجمه تخصصی ایرانیان به عنوان متولی ترجمه تخصصی و یکی از موفق ترین موسسات در ترجمه متون تخصصی اقدام به ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی نموده است. در صورتی که متنی در یکی از زمینه های تخصصی روانشناسی بالینی در اختیار دارید و می خواهد توسط مترجمین تخصصی ما ترجمه شود، کافی است در کمتر از یک دقیقه در سایت عضو شده و سپس اقدام به ثبت سفارش نمایید. ثبت سفارش ترجمه در ترجمه تخصصی ایرانیان کمتر از یک دقیقه زمان لازم داشته و پس از سفارش تیم پشتیبانی ترجمه تخصصی ایرانیان اماده اند تا ترجمه شما را قیمت گذاری نمایند. برای ثبت سفارش ترجمه فقط کافی است فایلی که می خواهید ترجمه شود را به همراه شماره موبایل خود از قسمت زیر برای ما ارسال نمایید. سپس فایل شما قیمت گذاری شده و از قسمت پیگیری سفارشات می توانید وضعیت سفارش خود را مشاهده بفرمایید.

 

ثبت سفارش ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.