ترجمه تخصصی مقالات و کتب رشته دامپزشکی

ترجمه کتب تخصصی حوزه دامپزشکی ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات دامپزشکی جهت انتشار در مجلات ISI ترجمه مقالات انگلیسی دامپزشکی به فارسی

ارزیابی کلیه ترجمه های ارسالی

تحویل سریع و در زمان مشخص

امنیت بالای فایل ها

مترجمین حرفه ای

ترجمه تخصصی دامپزشکی اصطلاحی است که به مفهوم استفاده از مترجم تحصیل کرده در رشته دامپزشکی برای ترجمه متون و مقالات تخصصی این رشته است. علت این مسئله هم روشن است:

مترجمین عمومی قابلیت ترجمه متون تخصصی دامپزشکی را ندارند زیرا با اصطلاحات تخصصی این رشته آشنا نیستند.

گستردگی رشته دامپزشکی موجب شده است مجموعه متون تخصصی این رشته بلاخص مقالات و کتبی که در زمینه پاتولوژی هستند، طیف وسیعی از مباحث علمی را پوشش دهند و به نوعی دامپزشکی یکی از وسیع ترین رشته های دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی باشد. از آنجا که دامپزشکی به بررسی و درمان بیماری های همه حیوانات (به عبارتی همه موجودات بجز انسان) می پردازد، لذا منطقی است طیف وسیعی را نیز پوشش دهد و این مسئله در زمان ترجمه متون دامپزشکی نیازمند استفاده از یک مترجم تخصصی است که در همین زمینه تحصیل کرده باشد، زیرا مجموعه این موارد دارای گشتردگی بوده و درک این موارد بدون تخصصی و با گذشت زمان امکان پذیر نیست.

ترجمه تخصصی دامپزشکی به معنای استفاده از یک دامپزشک متخصص در رشته دامپزشکی جهت ترجمه متون تخصصی است. علت این مسئله متفاوت بودن لغات و اصطلاحات تخصصی در رشته دامپزشکی در مقایسه با متون عمومی است.

با توجه به اینکه در بسیاری از دانشگاه های کشور، کتب پایه دامپزشکی و با زبان اصلی ندریس می شوند، لذا بسیاری از دانشجویان این رشته اقدام به ترجمه انگلیسی به فارسی متون دامپزشکی می نمایند. علت این مسئله، سرعت بیشتردر یادگیری مفاهیم است. برای همه ما روشن است که اگر متنی به زبان فارسی باشد، سرعت یادگیری آن به مراتب از اینکه بخواهیم همان متن را به صورت انگلیسی بخوانیم بیشتر است. بجز کتب تخصصی، مقالات تخصصی دامپزشکی نیز برای اهداف آموزشی و پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از سفارشات در ترجمه تخصصی ایرانیان،مقالات معتبر دامپزشکی از انگلیسی به فارسی ترجمه می شوند زیرا تقریبا تمامی ژورنال های معتبر مقالات خود را به انگلیسی منتشر می نمایند.

پژوهشگرانی که قصد چاپ مقاله دارند بایستی نتایج تحقیقات خود را به زبان انگلیسی منتشر کنند زیرا نشریات نمایه شده در آی اس آی و بسیاری از موسسات معتبر صرفا مقالات انگلیسی را منتشر می کنند. معمولا برای افرادی که به زبان فارسی سخن گفته، خوانده و نوشته اند نوشتن مطالب در حد استاندارد های یک مقاله بین المللی کار دشواری است. این مسئله از دوجنبه قابل بررسی است: اول اصطلاحات تخصصی و معادل یابی آن ها است که اگر نویسنده مطالعاتی در رفرنس های زبان اصلی در زمینه مقاله داشته باشد، معمولا مشکلی وجود نخواهد داشت. مسئله بعدی تسلط بر دایره واژگان و از آن مهمتر گرامر و شیوه بیان مطالب علمی است. این مسئله نیازمند تسلط بسیار بالا بر زبان انگلیسی و تجربه کافی در زمینه نگارش متون علمی است. شیوه بیان یک مقاله عامل مهم در داوری و اولین معیاری است که در هر نشریه ای مورد بررسی قرار می گیرد. اگر شما جمله ای بنویسید که از نظر ساختار دستوری دارای خطا و اشکال باشد، عملا نمی توانید امیدی به پذیرش آن در ژورنال های معتبر داشته باشید. برای ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی دامپزشکی، مترجم باید تجربه کافی در زمینه ترجمه مقاله را داشته باشد و بتواند جملاتی زیبا، صحیح و در عین حال ساده و بدون ابهام بنویسد.

ترجمه تخصصی دامپزشکی یکی از خدمات تخصصی در مجموعه ترجمه تخصصی ایرانیان است که به صورت ویژه برای دانشجویان و پژوهشگران حوزه دامپزشکی ارایه می گردد. این خدمات شامل ترجمه متون تخصصی رشته دامپزشکی است که به صورت زیر قابل دسته بندی است:

  1. ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی دامپزشکی از جمله ترجمه کتب مرجع، مقالات، فکت شیت ها، الگوریتم ها و دستورالعمل های درمانی
  2. ترجمه تخصصی مقالات مرتبط با دامپزشکی از فارسی به انگلیسی برای انتشار در مجلات معتبر، کنفرانس ها و همایش های بین المللی
  3. ویرایش تخصصی مقالات انگلیسی در رشته دامپزشکی جهت تصحیح اشکالات گرامری، لغوی و ساختاری زبان انگلیسی

در صورتی که مایل هستید از خدمات ترجمه تخصصی دامپزشکی در مجموعه ترجمه تخصصی ایرانیان استفاده نمایید، کافی است فایل مورد نظر را برای ما ارسال نمایید و سفارش خود را ثبت فرمایید. ثبت سفارش در ترجمه تخصصی ایرانیان بسیار ساده و سریع بوده و نیاز به عضویت در سایت نیست. شما کافی است فایل خود را به همراه شماره موبایل و توضیحات در مورد قسمت هایی که می خواهید ترجمه شود برای ما ارسال نمایید. سپس یک رمز برای شما ارسال شده و می توانید با استفاده از آن پیگیر مراحل ترجمه خود باشید. قیمت گذاری و ثبت سفارش در ترجمه ایرانیان رایگان بوده و در کمتر از چند دقیقه انجام میگیرد.

 

سفارش ترجمه تخصصی دامپزشکی


چرا ترجمه تخصصی ایرانیان؟

استفاده از مترجم تخصصی:

مترجم تخصصی اولین گام و مهمترین گام برای داشتن یک ترجمه مناسب است. استفاده از مترجمین تخصصی چیزی بود که در ترجمه تخصصی ایرانیان طرح ریزی و اجرا شد و همین مورد یکی از مهمترین فاکتور های رضایت مشتریان را به ارمغان آورد.

تحویل گام به گام تدریجی ترجمه:

ترجمه متون تخصصی زمان بر بوده و بسته به حجم کار می تواند چند روز زمان لازم داشته باشد. سفارش شما در ترجمه تخصصی ایرانیان به صورت تدریجی تحویل داده می شود و شما گام به گام با مترجم ناظر ترجمه هستید.

پرداخت اقساطی ترجمه متون با حجم بالا:

در صورتی که حجم کار شما زیاد باشد می توانید هزینه سفارش را در چند قسط پرداخت نموده و بر همان اساس هم مقداری از ترجمه را دریافت فرمایید.

تحویل تدریجی

سفارش شما به صورت تدریجی و در حین انجام ترجمه در چند قسمت برای شما ارسال می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم

می توانید از طریق وب سایت برای مترجم پیام بفرسید و نکات خود را به ایشان اعلام کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ترجمه

برای کتب و سفارشات حجیم می توانید هزینه را در چند قسمت پرداخت کرده و به همان میزان قسمتی از ترجمه را دریافت نمایید.

ضمانت کیفی ترجمه

ترجمه های انجام شده توسط ترجمه تخصصی ایرانیان تا 20 روز گارانتی دارند.