ترجمه تخصصی مقاله و متون تخصصی رشته حقوق

ترجمه متون حقوقی یکی از مواردی است که نیاز به دقت و رعایت کامل نکات ریز و جزییات در ترجمه است. به همین جهت متون تخصصی رشته حقوق مانند مقالات یا کتب حقوقی باید بسیار دقیق عمل کرده و مترجم تمامی نکات و ضوابط را به درستی درک نماید و با بهترین بیان آن ها را به زبان مقصد ترجمه کند. برای ترجمه متون حقوقی علاوه بر دقت بایستی مترجم تخصص کافی را داشته باشد تا بتواند بهترین و دقیق ترین عبارت برای اصطلاحات تخصصی را پیدا نماید. معمولا مترجمین عمومی و مترجمینی که رشته ای مغایر با مجموعه حقوق و یا فقه و حقوق دارند، نمی توانند در ترجمه متون تخصصی حقوق به عنوان مترجم تخصصی یاد شود و انتظار یک ترجمه دقیق و تخصصی را از ایشان داشت. 

برای ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی حقوق موارد مهم دیگری نیز مطرح است. مقالات معتبر بین المملی مانند مقالات آی اس ای در تمامی رشته ها، بالاترین اعتبار را دارند ولی در مجموعه حقوق و فقه وحقوق جایگاه مقالات علمی پژوهشی نیز بسیار بالا است و به همین دلیل معمولا بیشتر حجم تحقیقات انجام شده در این زمینه، در نشریات فارسی منتشر شده و محققین را از ترجمه مقاله به انگلیسی بی نیاز می نمایند. اما محققینی که به دنبال ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات حقوقی هستند، دارای چالشی در انتخاب مترجم هستند، زیرا مترجم بایستی سه ویژگی زیر را باهم داشته باشد:

  1. مترجم به دایره لغات و واژگان تخصصی این رشته مسلط باشد.
  2. مترجم دقت کافی را در ترجمه داشته باشد و دقیق ترین جزییات متن را به درستی منتقل کند.
  3. مترجم تسلط کافی به گرامر و دستور زبان داشته و متن ترجمه شده در حد یک متن نگارش شده توسط یک نیتیو باشد.

با توجه به چالش های موجود در ترجمه متون تخصصی رشته حقوق بسیاری از افراد اقدام به برون سپاری ترجمه می نمایند. یکی از خدمات ارائه شده در ترجمه تخصصی ایرانیان به عنوان یکی از موسسات ترجمه در کشور، ترجمه متون تخصصی در رشته های مختلف است. خدمات ترجمه تخصصی به صورت تضمینی بوده و در صورتی که ترجمه انجام شده فاقد کیفیت لازم بوده و یا دارای اشکال باشد، مترجم موظف به اصلاح آن است و در صورتی که مترجم توانایی انجام اصلاحات را نداشته باشد، کار از مترجم اخذ شده و به مترجم دیگری واگذار خواهد شد که با توجه به وجود تیم ارزیابی و بررسی کلیه سفارشات قبل از ارسال به مشتری، مشکلی از این قبیل مشاهده نخواهد شد. برای سفارش ترجمه تخصصی حقوق کافی است از قسمت زیر اقدام نموده و فایل خود را ارسال فرمایید:

ثبت سفارش ترجمه تخصصی حقوق
 
ترجمه تخصصی حقوق انگلیسی به فارسی ترجمه متن تخصصی حقوق ترجمه تخصصی متون حقوقی انگلیسی ترجمه تخصصی رشته حقوق ترجمه مقالات حقوقی ترجمه متون تخصصی حقوقی